Akce spolku:

Karlovský studijní seminář 

Setkání zaměřené na výměnu studijních poznatků o reáliích a kultuře 14. století prostřednictvím referátů a workshopů. Probíhá v dobových prostorách Malešovské tvrze a je přístupné nejširší veřejnosti. Vždy je hostem také alespoň jeden profesionální historik či archeolog, aby nám pomohli lépe se zorientovat ve složitém středověkém světe. Fotografie z minulých ročníků můžete shlédnout zde. 

 


Karlovská Sběř

Výroční setkání členů Doba Karlova z. s.  a pozvaných hostů, obvykle koncipované jako dobová šlechtická kratochvíle s lovem, turnajem, hrami a hostinou. Veřejnosti je přístupná pouze po domluvě a v dobovém oděvu. Fotografie z minulých ročníků můžete shlédnout zde.


Akce, kterých se pravidelně účastníme:

Panská bitva

Středověká LARP hra pro náročné, jejímž tématem je střet dvou panských vojsk. Vstup možný jen v dobovém oděvu. Naší fotogalerii z akce najdete zde.


Historický festival a bitva v Libušíně

Největší středověká bitva v ČR. V rámci akce předvádíme dobové ležení a vojenský šik. Naší fotogalerii z akce najdete zde.


Frýdlantský turnaj

Středověký pěší turnaj rytířů i družiníků s mezinárodní účastí, kde se můžete setkat i s našimi družinami. Naší fotogalerii z akce najdete zde.


Historický festival Rottenstein

Velký festival na slovenském hradě Červený Kameň, kde předvádíme ukázky středověkého boje i dobové táboření a hry. Naší fotogalerii z akce najdete zde.


Morimondo 

Rekonstrukce bitvy u Casorate z roku 1356 mezi armádou milánských Viscontinů a vojskem císaře Karla IV. a jeho spojenců. Akce, kterou zaštiťuje opatství v Morimondu, získává mezinárodní rozměr díky více než 300 účastníkům z celé Evropy. Fotogalerii z akce najdete zde.


 

Go to top