4. března odstartoval náš dlouho připravovaný vzdělávací program "Živá historie do škol"  který je součástí oslav 700. výročí narození Karla IV.

Vzdělávací program “Živá historie do škol" si klade za cíl probudit u dětí a mládeže zájem o historické období vlády Karla IV., seznámit je hlouběji s tímto panovníkem evropského formátu a s životem ve středověku. Karel IV. je představen nejen jako český panovník, ale také jako římský císař a vládce Zemí koruny České, ke kterým v jeho době patřily i části dnešního Německa a Polska. Náš program klade důraz na slavnou českou minulost, stejně jako na společné evropské kulturní dědictví. Program se skládá z filmu "Kronika života Karla IV" a ze čtyř tématických stanovišť, kde se žáci prostřednictvím informačních tabulí a pracovních listů seznámí s osobou Karla IV a na vlastní kůži vyzkouší života lidí ve 14.století.

 

Vzdělávací program "Živé historie do škol" by nevznikl bez finanční podpory mecenáše, kterým je česká firma W.A.G. payment solutions, a.s.; Děkujeme!

Děkujeme také za poskytnutí filmu "Kronika života Karla IV", který vznikl jako součást interaktivního průvodce Prahou Prague Chronicles.  

Zastřešující organizací, která nám pomohla najít sponzora a nabídla náš program školám je spolek Otec vlasti Karel IV., z. s.

 

Živá historie může navštívit i Vaši školu Objednávací formulář 

Reportáž České televize najdete zde.

 

Fotogalerie z průběhu akce

 

 

Kalendář

po út st čt so ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Go to top